KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouche 7542050
*
nr 754 2050
Gouche
6 delar, på rispapper, Kina
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2012
kl 17:37:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 17:12:25
1
200 kr
22/4 21:17:08
2
200 kr
22/4 21:17:27
2
250 kr
22/4 21:28:38
3
400 kr
22/4 21:51:35
2
350 kr
23/4 12:42:08
4
500 kr
23/4 17:21:06
5
500 kr
23/4 17:21:22
5
550 kr
23/4 17:32:17
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien gouche kina kinesisk kinesiskt rispapper vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:06
*
Gouche
nr 754 2050
Gouche
6 delar, på rispapper, Kina
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/4 17:12:25 | 1 | 200 kr |
22/4 21:17:08 | 2 | 200 kr |
22/4 21:17:27 | 2 | 250 kr |
22/4 21:28:38 | 3 | 400 kr |
22/4 21:51:35 | 2 | 350 kr |
23/4 12:42:08 | 4 | 500 kr |
23/4 17:21:06 | 5 | 500 kr |
23/4 17:21:22 | 5 | 550 kr |
23/4 17:32:17 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien gouche kina kinesisk kinesiskt rispapper vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:06